Mambaby smoczek Perfect 0+
  • Mambaby smoczek Perfect 0+
  • Mambaby smoczek Perfect 0+
  • Mambaby smoczek Perfect 0+

Mambaby smoczek night Perfect 0+

19,00 zł
Brutto
Ilość

Ssanie to naturalna potrzeba dziecka ? ważna z punktu widzenia jego rozwoju, co potwierdza pedagog rozwoju Martina Wojna. Ponadto duże znaczenie ma przedmiot ssany przez dziecko. O wiele lepsze od palca, zabawki czy przedmiotów codziennego użytku są smoczki ? między innymi dlatego, że dziecko można od nich łatwo odzwyczaić oraz ze względu na stwierdzoną znaczną redukcję ryzyka wystąpienia zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej dzięki korzystaniu ze smoczka.

Smoczki jednak znacząco się od siebie różnią.

 

Zwykłe smoczki innych producentów mogą wywierać za duży nacisk w jamie ustnej

    Gruba szyjka smoczka sprawia, że odstęp między szczęką a żuchwą lub rzędami zębów jest za duży. Może to wpływać negatywnie na kształt i ułożenie nie tylko zębów mlecznych, lecz także na zęby stałe, nieelastyczny, sztywny materiał, z jakiego jest wykonany smoczek, naciska na podniebienie, język i szczękę, zęby, które właśnie znajdują się w fazie intensywnego wzrostu, są przez to nadmiernie obciążone.

 

Smoczek MAM: niezwykle miękki i bardzo cienki
Smoczek MAM Perfect został wyprodukowany z uwzględnieniem potwierdzonego naukowo związku między używaniem smoczka a rozwojem szczęki i zębów u dzieci:

    Szyjka smoczka ze swoją średnicą zaledwie 2,28 mm jest najcieńszą wśród modeli dostępnych na rynku (porównano 27 modeli).
    Część ssana przez dziecko jest trzy razy bardziej miękka* i lepiej dopasowuje się do kształtu ust niż zwykłe smoczki innych producentów (porównano 13 modeli).
    Dzięki temu MAM Perfect w optymalny sposób wspiera zdrowy rozwój szczęki i zębów.

Medycyna, design, nowoczesna technologia ? innowacja MAM
Celem intensywnych medycznych i technicznych badań przeprowadzonych we współpracy z zespołem międzynarodowych uznanych ekspertów było zaprojektowanie smoczka, który zmniejsza ryzyko nieprawidłowego ułożenia zębów. Co wyróżnia smoczek MAM? Dzięki Dento-Flex? szyjka smoczka MAM Perfect jest o 60% cieńsza i trzy razy bardziej miękka* oraz ma większą zdolność dopasowania niż zwykły smoczek! Dzięki temu nic już nie przeszkodzi w prawidłowym rozwoju zębów.